Вступне слово ректора Університету

Губерський Леонід Васильович

Ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка, академік НАН України

Сьогодні загальновідомо, що чим більше використовуються міждисциплінарні ідеї в проведенні наукового пошуку, тим з більшою ймовірністю з’являються наукові відкриття. Експерти з історії науки вважають, що приблизно через 20 років частка наукових відкриттів, які не використовують такого підходу, зменшиться до 3%. По суті це означає, що на сучасному етапі розвитку природничих наук ми дійдемо не тільки відомого висновку, що природа – єдина, а й того, що вивчати її закони треба з єдиних, загальних принципів.

Саме ідея фундаментального міждисциплінарного підходу й лягла в основу створення у 2009 році Інституту високих технологій (ІВТ) Київського національного університету імені Тараса Шевченка для підготовки науковців нового покоління.

Основним завданням ІВТ є створення цілісної системи підготовки дослідників нової генерації, здатних розв’язувати проблеми сучасних природничих наук, проводити наукові дослідження, які вимагають глибоких фундаментальних міждисциплінарних знань, творчого мислення, навичок роботи на найсучаснішому дослідницькому та технологічному обладнанні.

Навчальний план з підготовки науковців нового покоління передбачає, насамперед, високий рівень теоретичної підготовки. В ІВТ зосереджено постійний кадровий склад із професорів нашого університету, науковців НАН України та зарубіжних університетів-партнерів. Досвід ІВТ свідчить, що професіоналам високого рівня з широким світоглядом разом із здібним та зацікавленим студентством під силу реалізувати таку підготовку.

Ми покладаємо на цей Інститут великі надії, бо маємо на меті “поштучну” підготовку нової наукової еліти – фахівців, які працюватимуть на стику наук та забезпечуватимуть необхідний прогрес у розвитку вітчизняної та світової науки і технології.

 

ІНСТИТУТ ВИСОКИХ ТЕХНОЛОГІЙ Матеріали дозволено використовувати на умовах GNU FDL без незмінюваних секцій та Creative Commons Attribution/Share-Alike
Дизайн: Інститут високих технологій
Ivan Ivanov